Ana Sayfa
23 Haziran 2018 ( 66 izlenme )
Reklamlar

Uykusuzluk Problemine Haşlanmış Muz

Gece yastığa başımızı koyduğumuzda uykuyu garanti sayarız ama her zaman aynı şey olmaz. Yatakta dönüp durur ve uyumak için elimizden gelen her şeyi yaparız ama nafile uyumak haram olmuştur. Haşlanmış muz sayesinde bu soruna veda edebilirsiniz.

Böyle durumlarda evde hazırlayacağımız çok basit bir çay ile bu sıkıntıdan kurtulabiliriz. İhtiyacımız olan tek şey muz ve bir miktar su. Muz ve özellikle kabukları, magnezyum ve potasyum açısından çok zengin bir yiyecektir. Magnezyumun uyku problemlerini giderici özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle potasyum ve magnezyum birleşince kaslarda rahatlama ve gevşeme meydana gelmektedir. Kaslarımız rahatladığında uykuya dalmamız daha kolay olacaktır. Haşlanmış Muz Çayı İçin Gereken Malzemeler:
Muz, bir miktar su ve haşlamak için tencere.
Önce tencerede suyu kaynatıyoruz. Kaynatmış olduğumuz suyun içerisine muzun uç kısımlarını kesip kabukları ile birlikte atıyoruz. On dakika demlendiriyoruz. Daha sonra demlenen bu suyu süzüp içiyoruz. İsteğe göre tarçınla veya aroma veren başka bir gıda ile tatlandırıp tüketebilirsiniz. Bu çayı içtiğinizde uykuyu garantileyebilirsiniz.
Peki ya haşladığımız muz israf mı olacak! Haşlanan muzun kabuklarını soyup muzu tarçınla tatlandırıp tatlı niyetine tüketebilirsiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çinde Bir Açık Hava Pastahanesi MİDENİZ KALKACAK Apple telefonları bilerek yavaşlattığı için özür diledi Nöropatik Ağrı Nedir 200 TL İçin Acı Biber Yiyen Adamın Acı Sonu