Ana Sayfa
23 Haziran 2018 ( 108 izlenme )
Reklamlar

Kilo Verirken Nelere Dikkat Edilmeli

 1- Zeytinyağı zayıflatır
Salatalarımıza gereğinden fazla zeytinyağı dökmek, ekmeğimizi zeytinyağına bandırarak yemek kilo alımına neden olur.

2- Bal yağ yaktırır
Bal su ile birlikte alındığında yağ yakma özelliği bulunur genel görüşü yanlıştır. Bu tür söylemler yerine profesyonel beslenme danışmanlarına ve diyetisyenlere danışılmalıdır.

3- Besinleri birlikte tüketin
Yalnızca protein ağırlıklı beslenmek kan şekeri dengemizi bozar. Yalnızca karbonhidrat ağırlıklı beslenmek ise bağışıklık sisteminin çökmesine neden olur.

4- Ekmek kilo verdirir
Tahıl ve tahıllı ürünler B vitamini yeterli tüketilmediğinde sinir sistemi rahatsızlıkları, ruhsal sorunlar, depresyon, sıkıntı ve isteksizlik, gerginlik durumları tırnak ve saç sorunlarına neden olabilir.

5- Light ürünlere dikkat
Light ürünlerin tamamı az miktarda kalori içermemektedir. Sürekli light ürünler tüketmek tek tip beslenmeye neden olacağından zararlıdır.

6- Öğün atlamak zayıflatır
Diyetlerde ara öğün atlamak doğru bilinen ancak en büyük yanlışlardandır. Vücut uzun süreli açlık döneminde yağ depolamaya başlar. Ara öğünleri atlamadan vücudun hormonal dengesini sağlamak ve dengeli şekilde zayıflamak gerekir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hava yastığı bende THY'den Çanakkale Zaferi yıldönümünde yolcuları duygulandıran sürpriz Mehmetçik ve ÖSO'dan Komando Andı Buna da Yaptılar -Suyu Sünger Gibi Emebilen Asfalt!