Ana Sayfa
11 Şubat 2018 ( 15565 izlenme )
Reklamlar

Çoklu Prizle Yapmamanız Gereken O Hayati Hata

İnsanların konu hakkında bilgilenmesi ve bilinçlenmesi için paylaşmayı unutmayın. 
Uzatma kablosu ve çoklu priz evinizde çok fazla elektronik cihaz varsa hayat kurtarıyor. Ancak nasıl kullanıldıklarını iyi bilmeniz gerekiyor.

Bilmezseniz hayat kurtarmak yerine hayatınızı tehdit edebiliyor.

Kış aylarında çoğumuz küçük elektrikli ısıtıcılar kullanıyoruz. Dikkat etmemeniz halinde bu tür şeyler yangın çıkarabiliyor.Tehlikeli olmaları nedeniyle The Umatila County Fire District Facebook’ta bir uyarı yayınladı.

Uzatma kabloları ve çoklu prizler elbette işe yarıyorlar ancak onların da belli bir kapasitesi var. Fazla ısındıklarında evinizde yangın çıkması işten bile değil.

Bunun önüne geçmek için evinizdeki elektrikli aletlerin voltajlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Bazıları oldukça riskli olabiliyorlar.Soğuk havalarda elektrikli ısıtıcıların değerlerini hiç düşünmeden yükseltebiliyoruz.

Evinizi ısıttıkları gibi prizleri de ısıtabiliyorlar. Voltaj değerleri yüksekse tehlike arzedebiliyorlar.

The Umatilla County Fire District, Facebook’ta şöyle bir gönderi paylaştı:

“Havalar soğuyor ve elektrikli ısıtıcıları çalıştırmaya başlıyoruz. Sizleri elektrikli ısıtıcıları çoklu prizlere takmamanız konusunda uyarmak istiyoruz. Çoklu prizler, elektrikli ısıtıcılar gibi fazla elektrik tüketen elektronik aletleri kaldırabilecek kapasitede değiller. Bu yüzden yangın çıkması işten bile değil. Paylaşarak insanları konu hakkında bilinçlendirin.”

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre ev yangınlarının çoğu kış aylarında gerçekleşiyormuş.

Bu nedenle elektronik aletlerinizin ne kadar enerji tükettiğini ve gerek çoklu prizlerin gerekse de uzatma kablolarının bu enerjinin ne kadarını kaldırabileceğini iyice inceleyin.

Evinde yangın alarmı bulunanların da alarmları kontrol ettirmeleri gerekiyor. Çıkan birçok yangında yangın alarmlarının çalışmadığı biliniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Obezite Nedir Tedavi ve Ameliyat Yöntemleri Nelerdir Enerjide devrim: Atık olarak su çıkıyor MİGREN AĞRISI VE TEDAVİSİ Kilo Verirken Nelere Dikkat Edilmeli