Afrin'de "komando andı"

519 izlenme23 Haziran 2018
Reklamlar
Tarihi Afrin zaferinin ardından kahraman Mehmetçikler ilçe merkezini 'komando andı'yla inletti.Mehmetçik Afrin'de hilal oluşturdu, SİHA görüntüledi
Mehmetçik Afrin'de hilal oluşturdu SİHA görüntüledi Afrin şehir merkezinde Mehmetçiğin hilal oluşturduğu anlar, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) tarafından görüntülendi.

Suriye'nin Afrin bölgesini teröristlerden arındırmaya yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehir merkezinin Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından kontrol altına alınmasının ardından Mehmetçik kent meydanında bir araya gelerek hilal oluşturdu. Acil bir durum anında müdahale edebilmek için tedbiren 4 Milli Akıllı Mühimmatla havalanan SİHA tarafından kaydedilen görüntülere göre önce Afrin'de kontrolü sağlayan tanklar ilçe merkezindeki meydanda konuşlandı.

Ardından TSK mensubu askerler, tankların bulunduğu yerin hemen önünde hilal oluşturacak şekilde bir araya geldi. Mehmetçiklerin oluşturduğu hilalin ön kısmında bayrak açıldı. Havadan SİHA'yla çekilen görüntüler dışında aynı anlar Mehmetçik tarafından da meydanda kaydedildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Acil Kilo Vermek İçin 5 Günlük Yoğurt Diyeti İşte sizlere pratik bir tuğla tasıma yöntemi TSK'ya 7 adet teslim edildi! 250+ km menzil... Çinde Bir Açık Hava Pastahanesi MİDENİZ KALKACAK

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Pet Şişelerde ve Damacanalarda Yer Alan Numaraların Anlamı Nedir